Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

 

Wszystkim nam zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu bądź nasza pociecha rozbiło szybę w samochodzie znajomego. W takich sprawach ochroni nas polisa OC. Obejmuje ona straty wyrządzone osobom trzecim. To co jest w niej dobre to to, iż chroni nie tylko osobę, która nabyła ubezpieczenie, ale też jej członków rodziny.

OC przez większość osób kojarzona jest z zabezpieczeniem, które musi wykupić właściciel samochodu. Niemniej jednak, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest też formą ubezpieczenia od nieszczęśliwych przypadków, które mogą zdarzyć się w naszym codziennym życiu. Zdecydowanie, z wykorzystaniem niej możemy ochronić się przed obciążeniem  finansowym w razie, gdy zatopimy sąsiada lub wyrządzimy komuś jakąś inną krzywdę, która wiązała się będzie ze stratą finansową. Powinno się także dodać, że polisę odpowiedzialności cywilnej można powiązać na przykład z ubezpieczeniem domu, dzięki czemu ubezpieczenie będzie tańsze.

Kiedy OC jest przydatne?

Ubezpieczenie przyda się w sytuacjach, jakich nie jesteśmy w stanie zaplanować. Takimi sprawami są zalanie czyjegoś mieszkania, zbicie okna, pogryzienie nieznajomego przez naszego pupila lub uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Umowa, jaką kupujemy obejmuje również sytuacje, w których przejedziemy kogoś i musimy zrealizować solidne odszkodowanie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania polisy OC?

Decydując się na ubezpieczenie OC musimy o kilku rzeczach pamiętać. nade wszystko, powinieneś wybrać adekwatną sumę gwarancyjną oznacza to maksymalną wartość odszkodowania, jakie zrealizuje towarzystwo ubezpieczeniowe poszkodowanej osobie. Dzięki w związku z tym, będziemy mieć pełne przekonanie, że nie będziemy musieli nic wykładać z własnej kieszeni. Trzeba też zwrócić uwagę na zakres ochrony, którą umożliwia ubezpieczenie. Im szersza jest wykaz rzeczy, od jakich jesteśmy zabezpieczeni, o tyle lepiej dla nas i tym lepsze jest taka polisa.  Towarzystwo ubezpieczeniowe z tytułu polisy odpowiedzialności cywilnej nie zabezpiecza też naszych działań związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, tych które wykonujemy na etacie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes